| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca beau doar 1 energizant pe zi si fumez cam o tigara maxim 2?
Nu sunt un inrait in nimic dar cateodata o tigara ma calmeaza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JuliaJulia5 a răspuns:

Elimina complet energizantul, nu te ajuta cu nimic, din contra! Nici sucuri acidulate, sunt pline de zahăr și tot felul de ingrediente dăunătoare. Daca simți nevoie de acidulat, bea apa minerala. Fă-ți ceai cu lămâie și baga-l la frigider.

5 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

In loc de energizant, baga 1-2 expresso. E mult mai sanatos decat un energizant. Energizantul ar trebui privit ca pe o solutie in cazuri extreme, gen: situatii neprevazute pe timp de noapte, sau in situatii in care ai nevoie de un surplus mare de energie pe moment. Nu sa-l bei ca pe suc/cafea.

| Mihai0101 a răspuns:

Energizantele sunt mult mai rele decat tigarile! Bea cafea naturala pentru energie lasa prostiile alea de energizante sunt bombe pentru sanatate dauneaza

Răspuns utilizator avertizat
| LisaJulie a răspuns:

Încearcă sa înlocuiești energizantul cu un suc acidulat! Energizantele dau multe boli și dezhidreateaza corpul

| Felixin a răspuns:

Salut, am aproape 3 ani de când numai fumez nu am folosit nimic că să mă opresc din a fuma, doar pur și simplu am încetat să fumez, dar te atenționez că primele 2 săptămâni vor fi foarte chinuitoare fizic și psihic, la inceput vei avea foarte multe pofte și te voi incrasa cam cel puțin 2, 3 kg și în timp corpul singur va înceta să mai vrea țigări