Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2755881intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
16 Sep
SATI 255.754AFISARI
131.943VIZITE
118.908V. UNICI
8 Octombrie 2011
ingerasmotat intreaba:

Ce se intampla daca bei in greseala un pahar cu otet, crezand ca e rachiu(bautura alcoolica)? Funda

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • 5 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 8 Octombrie 2011 20:58
    Legiuitoarea a răspuns:
    Bună.
    Numai dacă reușești să bei un pahar de oțet!? Oțetul nu are același gust cu rachiul.
    Pa, pa.
    8 Octombrie 2011 22:09
    ingerasmotat explică (pentru Legiuitoarea):
    Da doar ca eu am un unchi care nu il miroase sau gusta inainte ci il bea pe nerasuflate... si l-a luat dint-o data
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 8 Octombrie 2011 21:48
    ÉrotiqueConseils a răspuns:
    Îmi este greu să cred că o persoană a putut bea un pahar întreg de oțet.
    Poate provoca neplăceri precum arsuri gastrice și dureri stomacale.
    Sănătate!
  • 8 Octombrie 2011 20:26
    IMC90 a răspuns:
    Faci stomacul terci, otetul fiind acid, dar nu cred ca e prea grav (ia un dicarbocalm sau un omez ca sa mai omori din celalalt acid pe care il ai in stomac, adica acidul gastric.)

ca sa stii, un acid ''se stinge cu o baza''. dar bazele sunt de regula toxice, asa ca nu le poti inghiti.
  • 8 Octombrie 2011 20:24
    Emazio a răspuns:
    Nimic,pai gandeste-te cand mananci peste cu otet sau salata de varza cu otet? nu patesti nimicwinking