| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla? de ce nu imi vine ciclul? imi curge un lichid alb din vagin, dar recunosc ceva:m-am excitat inainte si dupa ciclu luna trecuta.Va rog ajutati-ma...cryingam 12 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
44 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 12 ani menstruatia poate fi neregulata, fara sa insemne ceva rau. Nu e cazul sa te ingrijorezi.
Daca lichidul ala alb e putin abundent, nemirositor si nu se insoteste de usturimi/mancarimi, el e normal si precede menstruatia. Masturbarea e normala la varsta ta si nu iti face nici un rau daca respecti regulile de igiena (sa te speli bine pe maini si pe organele genitale inainte de a te masturba).

| AlinutzaRouz a răspuns:

Nu stiu cand ti-a venit ciclul prima data, dar in primii 2 ani nu iti vine la acelasi numar de zile, nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi am mai patit si eu din astea si prietenele melewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dacă nu ai avut contact sexual nu rămâi gravidă.
Auto-stimularea nu face altceva decât să te facă să te simți euforică și mă refer la masturbare.
Ești mică de vârstă, dereglările hormonale sunt la ele acasă. Cu trecerea timpului, ciclul menstrual se va regla.
Pentru citit: www.seximus.ro
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-ai excitat sau te-ai masturbat, daca te-ai masturbat este normal sa-ti curga ceva din vagin, atentie la obiectele cu care te masturbezi ca te poti infecta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi-a venit ciclul de 2 luni ce se intampla?crying..totusi nu am facut nimiccrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ey am 12 ani si nu am ciclu dar imi curge lichidul albicios din vagin...Sunt simptome normale ale menstruatiei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am 12 ani si nu mia vn ciclul de anul trecut nu stiu dc si ce insemna sa te masturbezi dati-mi un raspuns va rogggggggggggggg! sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io am 14 ani si nu mi-a venit de o luna jumate nici eu nu stiu ce am ceea ce stiu sigur este ca nu am avut nici un contact sexual si nu am ce sa patesc rau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, am 14 ani si nu mi-a venit inca ciclul deloc.
In Iulie 2007 mi-a venit ciclul o zi doar.Nici nu stiu daca a fost chiar ciclu.Sunt foarte ingrijorata, in ultimul timp am inceput sa ma masturbez...
Mi-e frica sa merg la un medic.Va rog sa ma ajutati.
Va multumesc!

P. S:Sunt virgina!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei stati linistite la varsta noastra pote sa intarzie si eu am 13 ani si nu mi-a venit doar cam dupa 2 luni la inceput asa e nu va speriati aveti increder

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Auzi lichidul inseamna ca nu mai e mult si iti vine ciclu stai linistita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna sa te masturbezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 11 ani si mi-a venit ciclul azi dimineata la ora 5:15 minute am crezut primadata ca am transpirat dar dupa aia la 9:34 cand m-am trezit am mers la tualeta si am vazut ca-s patata pe boxeri era sange eram foartE speriata imediat ia-m spus la mama dansa a ramas speriata (se astepta sa-mi vina sunt destul de deZVoltata la varsta mea):-p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai vre un contact sexual inainte de aty aparea menstruatia ce se poate intampla?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 12 ani si prima data mi-a venit menstruatia acum 4 luni dar de 2 luni nu mia mai venit deloc...sad...ma intreb dc? pentru ca sunt 100% sigur ca nu am intretinut relatii sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am aproape 15 ani si nu mi-am venit ciclul deloc. E ceva grav?
Va rog ajutati-ma!
crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie tot la fel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

H

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 14 ani si 6 luni si nu mi-a venit deloc ciclul nu sunt dezvoltata deloc si imi curge foarte mult lichid alb de 1 an insa in ultima saptamana trebuie sa imi schimb boxseri cam de 2 ori pe zi, acum 6 luni am gasit niste pete de sange iar acum 2 zile lichidul era putin rosiatic si ma doare burta in ultimele 4 luni ingrozitor cam o data pe saptamana daca stie careva sa imi zaca imi vine sau nu? sunt virgina si toate coegele mele au ciclu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt la fel am 14 ani si nu mi-a venit ciclul deloc
imi curge acel lichid alb ...si toate colegele mele au ciclu in afara de mine...cryingcryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie cred ca mi s-a intamplat ceva de genul acestastraight face
imi vine mai repede si nu stiu ce ar trebui sa facsad

| aly5123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna si eu am varsta de 14 ani si m-am imbolnavit in 13 ianuarie 2011 dar de 2 luni nu m-am mai imbolnavit in schimb imi curge si mie un lichid alb din vagin. Dece ca doar nu am intretinut relatii sexuale deloc.Va rog ajutati-ma nu stiu ce se intampla! Dar in locul celor care nu v-ati imbolnavit stati linistite ca si eu eram la fel de speriat ca nu m-am imbolnavit dar a venit clipa si stati linistiti ca cel tarziu la 15-16 ani o sa va imbolnaviti daca nu si mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa am patit si eu am 12 ani si tot imi curge un lichid alb, intr-o dimineata m-am trezit si cand m-am dus la toaleta aveam pe boxeri alb-galbui, oare cat timp va mai dura pana sa imi vina menstruatia?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-a venit la 10 ani si ma intreb de ce prima oara mi-a curs un lichid galben care s-a oprit dar dupa 2 saptamani mi-a venit ciclu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum 9 zile, cand m-am dus la toaleta am gasit pe boxeri ceva rosu si tare. E normal? Am si 3 cosuri pe frunte.
P. S Am 11 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai fetelor...eu am 16 ani si sunt/eram aceeasi situatie ca si voi o luna imi vine 5 nu asta se numeste dereglare hormonala, se poate regla cu medicamente prin tratament sau de la sine.eu am fost si la doctor si degeaba, nu mi s`a reglat, asta pentru ca el se regleaza singur...asa ca nu mai fiti speriate ca nu este nimica grav, incercati si voi sa beti ceai de cretisoara, eu am incercat si a functionat, acum nu prea mai imi face figuribig grin, acum na, poate si norocu asta, oricum bafta si nu va speriati:* >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie imi curge un lichid albicios imi vine ciclu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 11 ani si imi curge un lichid alb galbui si ma doare burta. mi-a curs si putin sange si nu stiu dc e bine sau rau!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie mi se intampla ceva. mi-a curs putin sange din vagin...si nu mi-a venit ciclu. am 13 ani

| Deea_1936 a răspuns:

Esti in crestere e normal sa nu-ti vina regulat.

| Shar0nSpitz a răspuns:

Oare e rauu? ajutati-ma va rogg