| facebook01 a întrebat:

Ce se poate întâmpla dacă nu se tratează ovarele polichistice (+menstruatia o dată la 3 luni)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti raspund cu un pasaj dintr-o publicatie medicala:

"Care sunt posibilele complicatii ale sindromului ovarelor polichistice?

- probleme legate de obezitate (diabet si tensiune arteriala ridicata);
- risc crescut de cancer la san;
- risc crescut de cancer endometrial;
- sterilitate"

sursa: http://www.csid.ro/......e-4166368/