| Mario1994 a întrebat:

Ce spuneti de salata verde? E buna, naturala? Va place? Eu nu am mancat si nu stiu cum e.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E bună şi îmi place. love struck

| anamariarot a răspuns:

Pentru sanatate e benefica, dar mie mi se pare ca nu are niciun gust. Oricum, o poti manca in diferite combinatii si o poti folosi pentru a-ti decora farfuria, pentru ca o sa ai alta "pofta" de a manca sanatos

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anamariarot):

Nu are de unde gust si sa mai fie si sanatoase fiind crescute cu chimicale de sinteza. Comparativ cu ce culegeam eu din gradina in anii '70 '80 acum mancam hartie colorata. Inainte mancai o rosie dulce ca piersica ( e si aceeasi familie de fructe ), acum e mai gustoasa o cana de apa.
https://www.youtube.com/watch?v=9UEeF_l3xOE

| christall a răspuns:

Asa simpla n-are gust. Iti recomànd salata cu o conserva de ton in ulei de masline si lamaie sau poti sa adaugi si rosii, castraveti, ardei, ridichii, masline si ce mai vrei si s-o faci mai complexa.

| Dumbi a răspuns:

E o salata, doar verde, e verde ca sa nu fie rosie. Ce intrebare :/
Mananca si o sa vezi cum e si daca iti place, fiecare avem opinii si gusturi diferite.

| Adiq a răspuns:

Doar sa nu cumperi de la MC, salata aia e nociva decat chipsurile.

| NoctisFive a răspuns:

Eu imi fac salata cu ton de cele mai multe ori din salata verde. E un aliment sanatos, dar daca nu il mananci intr-o salata de legume nu are un gust exceptional. Pentru salate ti-as recomanda sa folosesti ulei de masline virgin

| Palfi_Robert_1980 a răspuns:

Salata verde e foarte buna cu un amestec cu: apa, oțet și zahăr, dar se poate mânca și simplă dar nu are un gust prea bun

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Palfi_Robert_1980):

Daca bagi zahar in salata ai nenorocit toata ideea de mincat sanatos. E ca si cum ai merge la munte, la aer curat, sa tragi o tigara.