| Alexandru250201 a întrebat:

Ce sunt hemoroizii? Raspunsuri explicite

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Pe scurt, link-ul lui LetMeHelp e foarte bun, hemoroizii sunt un fel de iritatie anala, care provoaca mancarimi inauntru si usturimi in afara, si care se trateaza cu unguente (BenGAY e cel mai cunoscut... international)

Răspuns utilizator avertizat