| anonim_4396 a întrebat:

Ce tip de bautura racoritoare ingrasa cel mai rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

In general cele acidulate si ne naturale.

auran
| auran a răspuns:

Oricare nu este naturala (fructe stoarse)

| sorinadiet a răspuns:

Oricare daca este consumata in cantitati prea mari

| maryana5 a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc worried
cred ca din cauza sucurilor am vreo 20 de kg laughing
din 50 rolling on the floor
xoxoo, mary peace sign

| macarale a răspuns:

Apa plata e cea mai safe la capitolul astawinking

| CrucifiedCountess a răspuns:

Pepsi, Coca-Cola...

| marsy a răspuns:

Berea cared

| Bianca_4346 a răspuns:

Cola:dupa ce ca ingrasa, iti mai si distruge stomacul
pune o bucata de carne cruda intr-un pahar si peste ea cola.in 24 de ore o s dispara...(nu mai stiu sigur ce se intampla cu ea dar sigur nu e de bine)

| Klara a răspuns:

Sifonul worried

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Cele mai nocive sunt cele negre, urmate in de aproape de celelalte chimicale colorate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate bauturile carbogazoase ingrasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alea carbogazoase toate ingrasa, chiar si apa minerala. o poti inlocui cu apa plata, in care sa storci niste picaturi de lamaie, daca vrei sa arzi caloriile, lamaia sporeste acest proces.problema e gustul horror, eu n-am reusit s-o beau laughing poate tu esti mai tare big grin sunt bune si recomandate sucurile naturale(mere, portocale, struguri, capsuni etc) si sucul de morcovi, daca iti place

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu cat are mai mult zahar, deci e mai dulce, cu atat ingrasa mai rau! Care e cea mai rea dintre toate nu stiu, dar toate sucurile sunt rele, chiar si cele din fructe, facute in casa. Fructele sunt facute sa le mananci ca atare, contin fibre care sunt importante pentru digestie, nu e bine sa le zdrobesti.
In concluzie, bea apa minerala carbogazoasa sau plata, manaca fructe si nu consuma decat foarte rar, si in cantitati mici, sucuri din comert!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

... cred ca si cola dar si sucurile de fructe tongue verisoaara mea tinea regim si... bea in prostie sucuri de fructe laughing) si in loc sa slabeasca smug... mhaay adaugaa... cea mhay buna racoritoare e apa plata cu lamaie si o lingurita de miere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coca cola

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele care contin zahar. cel mai mult zahar contin sucurile gen tea: icetea de exemplu, spre 20%, urmate de cele gen de fructe, 15-16%, urmate de cola pepsi fanta, 10-11. 5% urmate de cele care nu ingrasa deloc, direct: zero, light, care nu contin zahar (valoarea energetica este cea care conteaza)

indirect inseamna: iti face pofta de un fast food, care ingrasa.

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Cele acidulate happy