| هوراس a întrebat:

Ce tratament natural pentru cresterea parului mai rapida stiti? funda :X va rog sa imi explicati puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Poti sa folosesti o masca de par sau sa iei vitamine pentru par! 1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe saptamana. Vei vedea rezultate si nu are nici un miros.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit tinctura de ardei iute, deoarece de la uleiul de ricin imi cadea parul.Mi-a crescut mai repede parul.

| DianaFP a răspuns:

Ca sa iti creasca parul mai repede trebuie tuns mai des big grin
Dar uite si cateva tratemente, sunt bunewinking :
Tratament simplu cu ulei de ricin - Datorita ingredientelor sale acest ulei stimuleaza regenerarea si cresterea parului, precum si fortificarea firului de par. Se recomanda masarea parului in fiecare seara, timp de 5-10 minute, apoi clatirea parului cu putin sampon si apa din abundenta.

Fiertura de brusture – Se fierb 4-5 linguri de radacina de brusture intr-un litru de apa, se da un clocot si apoi se lasa fiertura la racit pana devine calduta. Se spala parul cu aceasta si se maseaza intens la radacina. Pentru efecte foarte bune contra caderii parului puteti pune in apa si urzici (frunze sau sub forma de plicuri de ceai) si masati parul cu fiertura obtinuta.

Reteta 1 pentru par: aveti nevoie de -2-3 catei de usturoi pisati bine, 3 lingurite de miere de albine, o lingura de ulei de ricin, 3 galbenusuri de ou si 5 lingurite de ulei de masline. Se amesteca toate ingredientele pana cand obtineti un continut omogen. Se aplica masca pe parul uscat si se maseaza timp de 5-10 minute scalpul si radacina firelor de par. Se acopera apoi capul cu un prosop caldut si se sta cu masca timp de o ora. La final va spalati parul cu putin sampon hidratant si apa din abundenta. Aceasta masca se recomanda o data pe saptamana, iar in cazurile grave de cadere a parului de 3 ori pe saptamana, asociind si tratamentul cu ulei de ricin.

Sper ca te-am putut ajuta cu cevawinking

| Rinni a răspuns:

Buna happy! nu te spala asa des pe cap nu e sanatos, de 3 sau 2 ori pe saptamana am citit intr-o revista ca multe vedete nu se spala pe cap doar o data la 2 saptamani. tunde-ti varfurile si cand te speli pe cap maseaza-ti bine capul incet timp de 5 10 minute nu cu unghiile. fara retete ca nu sunt bune mai ales alea cu ulei de masline pentru ca iti unge parul repede.Am lucrat intr-o frizerie si am invatat de acolo happy
funda? happy

| justyoanna007 a răspuns:

Favisan pentru cresterea parului, nu folosi ulei de ricin iti va face parul unsuros.

| RoxanaMariaBercin a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine este sa creasca natural... vreau sa spun ca samponurile nu sunt bune(contin foarte, foarte multe chimicale)care spun ca vor face parul matasos si varfurile despicate vor disparea Nu Este asa pentru ca tine doar vreo doua zile (maxim 3), cel mai bine este sa va spalati cu sapun de casa si sa va clatiti cu otet va spun ca nu miroase deloc, este adevarat ca prima data nu este asa de matasos dar cand te speli a doua oara deja arata foarte bine si creste mult mai repede... Sper ca te-am ajutat!

| DeeaLoveGeorge a răspuns:

Vecinului meu Zandi se spala de cate 3 4 ori pe zi pe cap bine e baiat si na si i-a crescut parul asa repede acum nu stiu ce sa zic straight face