| Titanos a întrebat:

Ce tratamente naturiste cunoasteci pentru chisturi ovariene.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Tratamentul chisturilor ovariene este medicamentos sau chirurgical. Tratamentele naturiste nu au o eficienta dovedita. Mai multe detalii gasesti aici: http://www.i-medic.ro/boli/chist-ovarian

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ceaiul de crețișoară/coada șoricelului.
Sănătate!

| Kazimir a răspuns:

Tratamentele homeopate sunt cea mai mare prostie.

| cristi111 a răspuns:

Miere de albine, laptisor de matca si polen. Combinatia asta o face orice apicultor si costa in jur de 100 lei. E foarte bun tratamentul si pentru alte afectiuni cum ar fi anemia sau mici noduli.