| anonim_4396 a întrebat:

Chisturi ovariene, cum le tratati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu antidiabetice orale pentru scaderea rezistentei periferice la insulina.

| rozalia25 a răspuns:

Exista tratamente hormonale care sa le ajute sa se dizolve, fie ele naturiste, homeopatice sau alopate, oricum depinde de natura chistului, vechime etc. Goolge cred ca iti poate da mai multe detalii!

| aysun a răspuns:

Tu cum crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu indiferenta.
aysun, eu cred ca-ti duci prietena sau sotia la ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Medicul meu mi-a dat calciu si au disparut! Stiu, greu de crezut!