| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa mananci ca sa slabesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Tocmai asta e! nu trebuie sa mananci! acum serios, du-te la farmacie si cere CAPSULA DE SLABIT este un tratament pe baza de fructe (cauta mai multe informatii pe internet). trebuie sa il urmezi 6 luni dupa care 3 faci pauza.sunt cam scumpe, dar eu am obtinut rezultate (dupa ce am nascut, aveam 90 kg, acum am 70 si 1, 65)mananci de toate, dar ai sa observi ca iti scade pofta de mancare, oricum chiar daca eu te asigur ca este bun, ar fi bine sa ceri parera unui medic inainte de a incepe tratamentul, pentru ca fiecare organism e diferit

| Leea1234 a răspuns:

Tocmai asta e!nu trebuie sa mananci! acum serios,dute la farmacie si cere CAPSULA DE SLABIT este un tratament pe baza de fructe (cauta mai multe informatii pe internet). trebuie sa il urmezi 6 luni dupa care 3 faci pauza.sunt cam scumpe,dar eu am obtinut rezultate (dupa ce am nascut ,aveam 90 kg,acum am 70 si 1 ,65)mananci de toate,dar ai sa observi ca iti scade pofta de mancare ,oricum chiar daca eu te asigur ca este bun ,ar fi bine sa ceri parera unui medic inainte de a incepe tratamentul,pentru ca fiecare organism e diferit

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Trebuie sa evitii prajelile grasimile dulciurile sucurile trebuie sa faci mult sport sa alergii

| Andreea_8014 a răspuns:

Organismul are nevoie de vitamine, săruri, oligoelemente, etc., trebuie să consumi fructe și legume proaspete, lactate și brânzeturi semidegresate, cereale și pâine integrală, apă plată 1, 5-2 l pe zi (când este foarte cald poți crește până la 3 l, nu se întâmplă nimic rău - hidratezi organismul, ajuți metabolismul), ciocolată amăruie (numai 2-3 cubulețe pe săptămână!), înghețată (1 pe săptămână), ceai, sucuri naturale făcute în casă (o pui pe mami să facă pentru toată familia - este sănătate curată), carne slabă de pui-vită-curcan-pește (preparate sub formă de: fript, fiert, înăbușit în un pic de ulei de măsline extravirgin), ouă, mezeluri din pui (consumat o dată pe săptămână), nuci-alune-semințe-fistic (conțin uleiuri volatile benefice organismului, intră în clasa colesterolului bun), miere de albine, zahăr brun din trestie de zahăr, etc. Toate trebuie consumate moderat pentru că toate alimentele au conținut caloric mai mare sau mai mic, totul depinde de cât consumi, modul tău de viață (activ, sedentarism), orele la care le consumi - cele cu aport mare de calorii, dimineața și cele sărace seara dar nu mai târziu de ora 18.00.

Evită pe cât posibil mâncărurile grase, conservele de orice fel, pâinea albă, cartofii (conțin mult amidon și te umflă), pastele făinoase, dulciurile, sosurile, maioneză, cipsurile (sunt o doză de E-uri nocive organismului!), mâncarea gen fast-food (conținut ridicat de grăsimi rele), sucurile acidulate și în special pe cele negre (balonare), etc.
Deyutza:*

| Equilibrum a răspuns:

Păi.eu aş spune că nu este un tipar anume pentru a slăbi...depinde de fiecare persoană în parte :)

Ia vezi dacă asta de ajută... iar după ce ţi-ai calculat caloriile, dă pe meniu ca să vezi ce alimente ar fi bune pentru tine : http://www.csid.ro/calory-calculator/

Îţi doresc mult succes :)

| destiny a răspuns:

De mincare nu slabesti incearca sa nu maninci dupa ora 18.00 dar daca nu poti dormi cit mai mult de exemplu te culci la ora 4 ai te trezesti la 9 apoi poti bea unul sau doua pahare de apa cu lamie. SA VEZI CUM O SA-TI AJUTE