| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa mananci ca sa slabesti?

9 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Fara paine, cereale.Renunta la sucuri...mananca multe fructe si legume.Bea cel putin 2l apa pe zi.
succes happy
xoxooo, mary peace sign

Shin
| Shin a răspuns:

Mancaruri bogate in calori negativewinking
Shin.

| yadora a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai un regim de viata echilibrat, apoi sa mananci cate putin si des excluzand dulciurile, rantasurile, grasimile, bauturile alcoolice, painea;, ...consuma fructe si legume fie crude fie fierte; Nu manca dupa ora 18.30.

| andreig a răspuns:

Apa si nimic laughing

| urbanghost a răspuns:

Nimic.

| just4fun_8801 a răspuns:

@ Fuxy ora la care mananci depinde foarte mult de programul tau de zi cu zi
@Shin citeste si apoi dai sfaturi

Permis : ceai verde(lapte degresat sau semidegresat), miere de albine, albusul de ou (fiert), batoane proteice (gen Fibrobar-R, Siluet Bar etc), piept de pui DOAR la gratar sau fiert, o salata de varza, rosii sau castraveti (nu peste 200 g), lamaie, portocale, nuci, iaurt (degresat), peste (gratar/fiert) etc. Un regim variaza de la nr de calorii de care are corpul tau nevoie la faza de mentinere (de ex daca tu ai nevoie de 2000 calorii pentru faza de mentinere => ca pentru faza de slabire poti manca 1500 sau sub 1500 kcal / zi), insa un regim nesuplimentat cu efort fizic este inutil. Daca vrei sa slabesti sanatos si rapid consulta un nutritionist, dupa care un antrenor profesional (aici te pot ajuta eu daca detaliezi in cat timp, unde vrei sa slabesti).
Bafta!

| Fuxy a răspuns:

Trebuie in primul rand sa mananci fiecare gustare si fiecare masa la ora potrivita de exemplu:
ora 9:00 Micul Dejun
12:00 O gustare
14:00 Pranzul
17:00 Alta gustare
19:00 Cina
Dimineata poti manca un sandwichi si o cana cu ciocolata calda ceai sau chiar lapte. Le poti combina si sa mananci musli cu lapte. La gustari poti manca un iaurt sau un fruct. Pranzul Ar trebui sa fie normal. O farfurie de supa, carne cu garnitura si ar fi bine sa ai un desert cat de mic ( Eu mananc prajitura cu fructe sau clatite). La cina poti manca o salata (salata bulgareasca e cea mai buna, cauta-i pe net reteta). Renunta la dulciuri. Poti manca pe saptamana 2 fasii dintr-o ciocolata. Ciocolata te ajuta cel mai mult cand o mananci dupa ce ai invatat sau dupa sport ca sa iti limpeziasca mintea. E foarte bine sa bei 2 litri de apa pe zi si pentru a slabi poti sa bei dimineata pe stomacul gol 2 pahare de apa
Stiai ca?
... daca bei cel putin 5 pahare de apa pe zi scade cu 45% riscul de cancer la colon, cu 79% riscul de cancer la sani si cu 50% posibilitatile de a aparea cancer de vagin. Ma bucur ca te-am putut ajuta. Daca mai ai nevoie de astfel de ajutor imi poti trimite un mesaj. Pa!

| mcandr3y a răspuns:

Alimente sanatoase... legume, fructe... evita carnea de porc... consulta un medic nutritionist

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine spus ce nu poti manca ca ce poti manca e cam greu. e sun la dieta si nu manc dulciuri, nu beau sucuri acidulate nu mananc paine si nu prea manaca sarat nu manca mult ulei si evita cartifi pajiti si chestii deasata in cate va cuvinte trebuie sa nu mamanci prea mult salata si fructele astea sunt bune la regim important sa ai ore fixe de masa