| printrestele a întrebat:

Ce trebuie sa maninci ca sa ai tinere de minte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Bună

Uite aici http://www.ziare.com/articole/alimente+bune+pentru+creier

O zi bună!

6 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Alimente care ajuta memoria,sa inveti mai usor:afine,struguri(dar si alte fructe),somon,macrou,ceai rozmarin si menta, diverse seminte, ceapa alba, broccoli.
Din farmacii, poti lua lecitina.

Răspuns utilizator avertizat
| atoatestiitoarea a răspuns:

Untura de peste

| Soldier92 a răspuns:

Smochine si spanac!

| Cristina304 a răspuns:

Cat mai multe fructe si legume, care sunt bogate in vitamine.