| Eu3281 a întrebat:

Ce urmări are o singura pastila de ecstasy?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ectasy? Produce psihoză amfetaminica. Te face sa te simti bine,deși esti rupt de realitate,dar te poate si baga in paranoia. După,o perioadă te poti simti depresiv,dar asta depinde dacă,înainte sufereai de anxietate sau alta tulburare emoțională. Nu te imbolnavesti de schizofrenie, chiar dacă, pe moment, te rupe de realitate. El este un cunoscut tranchilizant ilegal pentru cei aflați în psiho traumă, ce sunt deja predispusi schizofreniei. Încă se cercetează. Se pare ca are proprietati antitumorale si este un antiparkinsonism eficace. Ramane de vazut cand va fi legalizat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Depinde de persoana, pentru unii poate fi fatala pentru altii sa aiba efecte minime.

| Eu3281 explică (pentru MihaiNicu23):

Și după ce iese din organism...mai poate avea ceva urmări? adica după 4-5 luni de la luarea pastilei

| Crackman a răspuns:

O sa vezi cai verzi, o stare de plutire, poate nervi, ganduri de sinucidere, god complex, sau dai in schizofrenie sau dementa.