| Cathy_5203 a întrebat:

Ceaiul verde este si pentru copii de 13 ani? Eu as dori sa beau, nu ca sa slabesc, ci doar pentru imunitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru imunitate este nevoie de o alimentație cât mai sănătoasă, nu ceai verde.
Pa, pa.

| Rockart a răspuns:

Ceaiul verde nu este pentru copii, conţine cofeină. E ca şi cafeaua. Eu am băut o cană şi m-a durut capul 3 zile. Şi nu e bun pentru imunitate, e bun în curile de slăbit.

| DanielaMiky a răspuns:

Caty ceaiul verde nu este indicat pentru copii de 13 ani si chiar si adultii trebuie sa aiba grija cu acest ceai. Pt intarirea imunitatii poti lua catina, echinacea, miere.

| MaryusMN a răspuns:

Nu e prea indicat pentru copii...iar daca bei din ala nu doar imunitatea scade,, dar si slabesti...asa ca mai bine cauta alte metodewinking

| Luciano2b2 a răspuns:

Draga Cati, din cate stiu eu ceaiul verde nu este recomandat copiilor, acesta continand cofeina. Incearca un ceai de fructe indulcit cu miere happy

| Wonderland a răspuns:

Astea-s basme. Ceaiul verde este unul dintre cei mai buni antioxidanți, plus că are cel mai scăzut conținut de cofeină dintre toate ceaiurile, chiar mai puțin decât ceaiul de tei. Consum ceai verde de aproape un an (am 15 ani) și nu a avut niciun efect negativ. Documentează-te mai bine în legătură cu ceaiul verde, un simplu search pe Google îți poate oferi toate detaliile pe care vrei să le știi. Uite unul dintre articolele care te-ar putea ajuta: http://www.medicina-naturista.ro/......negru.html

| Costin2202 a răspuns:

Nu