| Anonimaaaa10 a întrebat:

Ceau lume
Mi-am prelucrat o masea, mi-a scos nervul si mi-a facut obturatie din accea si apoi mi-a pus plomba
au trecut 3 saptamani si tot ma doare ..va rog spuneti ca e normal
ce sa fac?
sa mai astept
ma doare dimineata si nu e o durere foarte mare.dar iau pastile,infectie nu am, nu ma doare când mananc pe ea
Help

dau fundoiii
as vr sa stiu si din experienta voastra

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Cum a zis delia, trebuie sa revii la denstis, o sa-ti dea plomba jos, o sa curete cum trebuie si o sa-ti repuna plomba. Mergi la acelasi dentist pentru ca toate astea ar trebui sa le faca fara niciun ban, deoarece e greseala lui. Daca mergi la altul o sa-ti ia bani.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du-te la doctorul care te a vazut, el trebuie sa stie ce a lucrat acolo, nu lua antibiotic aiurea fara sa stii exact ce ai, ducindu-te la medic si fiind pacienta lui sau a ei daca e o doctoriță, te va consulta sa vada ce ai.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai infectie pe canal nu sa drenat de aceea te doare, dentistul va obtura din nou canalul sa lase dintele liber sa dreneze, fiind inchis, a colectat puroi de aceea te doare, luînd pastile nu simti durere mare ca m ai anesteziaza, ce i ei ketonal ketorol? Nu sta asa, mergi maine la doctor si spune i ca ai dureri, stind asa se infecteaza zona si o sa ai dureri groaznice. Ce varsta ai?

| Anonimaaaa10 explică (pentru CristiDinBucuresti):

16,iau aulin
dar nu m-am imflamat deloc, nu se vede nimic l gingie in jurul dintelui.
I-am dat 4 milioane si acum o sa-i mai dau din nou inca 4 sa mi- refaca?

| SoulReaver a răspuns (pentru Anonimaaaa10):

Nu mai da 4 pentru ca el a gresit. ar trebui sa iti scoata plomba si sa lase dintele sa se dreneze. Dupa iti pune alta plomba, a gresit el.

| Anonimaaaa10 explică (pentru SoulReaver):

Cum adica sa dreneze?
faza ca mie mi-a pus dupa ce mi-a bagat firicelele alea acolo un pansament
si a cazut
poate a intrat ceva pe canalele alea?
mi-e frica de mor

| SoulReaver a răspuns (pentru Anonimaaaa10):

Ai puroi acolo trebuie sa se dreneze daca ai plomba pe dinte nu are unde sa se scurga puroiul si poti face infectie. Ar fi bine sa mergi.

| Anonimaaaa10 explică (pentru SoulReaver):

Si daca tot ma doare?

| Deliiiia a răspuns:

Daca ti-a scos nervul si te doare inseamna ca nu a curatat bine si trebuie sa revii la dentist,

| Anonimaaaa10 explică (pentru Deliiiia):

Pai mi-a pus plomba

| CuriousStuff a răspuns (pentru Anonimaaaa10):

Cum a zis delia, trebuie sa revii la denstis, o sa-ti dea plomba jos, o sa curete cum trebuie si o sa-ti repuna plomba. Mergi la acelasi dentist pentru ca toate astea ar trebui sa le faca fara niciun ban, deoarece e greseala lui. Daca mergi la altul o sa-ti ia bani.