| anonim_4396 a întrebat:

Cînd eşti bolnav de cancer poţi să te almentez cu lactate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IsabelaBianca a răspuns:

Cand esti bolnav de cancer (si nu numai) este bine sa te alimentezi corect. Bineinteles ca fiecare boala are particularitatile ei in functie de care trebuie tinut un regim. Un alt aspect ce pune problema regimului alimentar este medicatia. Ideal este sa iti consulti doctorul pentru ca impreuna sa decideti varianta optima de alimentatie.

| bambino5 a răspuns:

Nu ca o sa-ti faca si mai rau