| Rozamfira a întrebat:

Cit trebuie sa dorm noaptea in timpul menstrei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

În jur de 8 ore, cât dormi şi în mod normal.

| doctoressa a răspuns:

La fel ca in orice alta noapte. http://www.i-medic.ro/......enstruatia

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi cit poti de mult, prin somn organismul se reface se reglează.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat dormi si in alta noapte

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există o "regulă generală" pentru acest aspect!

Preferabil să dormi între 8-10 ore happy

Toate cele bune.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu contează că eşti la CM. Trebuie să dormi nu mai puţin de 6 şi nu mai mult de 10 ore pe noapte.

| Marina92 a răspuns:

Atat cat ai tu nevoie de obicei. Faptul ca esti la menstruatie nu trebuie sa schimbe cu nimic durata somnului tau.