| Rozamfira a întrebat:

In ce pozitie trebuie sa dorm noaptea in timpul menstruatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Pe spate ar fi de preferat, eu cam asa dorm in prima zi, apoi se poate si pe o parte. Pe burta nu prea, e cam dificil sa stai asa. In caz ca se pateaza ceva, pui imediat la spalat, sangele proaspat se duce foarte usor.

4 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Cum iti este tie comod, dar sa folosesti un absorbant pentru noapte. Este mai lung si asa nu te vei pata, indiferent de ce fel te misti.

| Rozamfira explică (pentru IrinaAndreea):

Dar pe burta sa dorm sau pe spate, pe o parte?

| Rozamfira explică (pentru IrinaAndreea):

Dar pe spate, pe burta sau pe o parte?

| IrinaAndreea a răspuns (pentru Rozamfira):

Pe spate ar fi de preferat, eu cam asa dorm in prima zi, apoi se poate si pe o parte. Pe burta nu prea, e cam dificil sa stai asa. In caz ca se pateaza ceva, pui imediat la spalat, sangele proaspat se duce foarte usor.

| TheRealDaniel a răspuns:

Cu vaginul in sus ca sa nu pateti patul de sange.