| Xiaoh a întrebat:

Coca cola este periculoasa daca bei in timpul tratamentului cu antibiotice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu este chiar asa de periculoasa dar nici de bine nu e...eu nu as risca sa iau antibiotice cu cola

suntserios
| suntserios a răspuns:

E doar nesanatoasa in general, nu am auzit sa aiba nicio reactie cu antibioticele

| anacolda a răspuns:

Coca cola e foarte buna sa speli cu ea chiuveta si atat. Ia-ti un mixer sau un storcator si fa-ti sucuri de fructe, fara aditivi chimici, daca vrei sa mai ai stomac intreg. Sa stii ca ulcerul doare ingrozitor.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/

Răspuns utilizator avertizat
| Unstopable a răspuns:

E periculoasa

| TheUltimaTeHack a răspuns:

Depinde ce fel de antibiotice si pentru ce....de obicei nu prea.Nu ai spus prea clar:
1. Daca o bei odata cu antibiotucul(ca un inlocuitor al apei)
2. Dupa ce le iau, cand merg afara

daca e 1, se pot intampla multe din cauza "chimicalelor"din sucuri,iar,combinate cu antibioticele tari, pot provoca dureri de stomac, cel mai des intalnit, dar si alte boli
Daca e 2, nu cred ca are de aface cu asta....doar la anumite antibiotice(nu cele obisnuite Ex:antibiotice pentru. viroze/raceala, etc.), pentru bolile mai grave, mai putin intalnite