| rrrrares33 a întrebat:

Crema depilatoare indeseste parul dupa epilare, il lasa la fel sau il reduce? Este o problema daca la 13 ani o sa folosesc pe burta aceasta crema pentru a scapa de parul foarte mare de pe burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Crema are același efect ca și lama.
Sfat: folosește ceară!
Pa, pa.

| Patry908 a răspuns:

Nu ti se indeasa parul. Atata ca nu dureaza cine stie cat... poate vreo 5 zile. Depinde. O sa-ti creasca normal dupa. Eu iti zic din experienta doar (bine eu am folosit pe picioare laughing) ) Daca vrei sa fii sigur atunci testeaza crema depilatoare pe o portiune mai mica de pe corp. eventual de pe mana, si vezi cum iti creste dupa.

| Carla01 a răspuns:

Apoi îţi va creşte în 3 zile, îşi dau un sfat, dacă te bronzezi nu se va mai observa aşa evident, sau dacă chiar vrei să te epilezi foloseşte ceră sau epilator, în niciun caz cremă depilatoare.

| Ionut_Oana-Roxana_1989 a răspuns:

Crema epilatoare ca si aparatul de ras ingroasa si fac firul de par mai tare si mai vizibil eu te sfatuiesc sa il lasi asa pentru ca nu e nimic ciudat in asta, foarte multe fete/femei au acest par pe burta sau pilozitate excesiva pe brate. Esti frumoasa asa cum esti!