| anonim_4396 a întrebat:

Crema epilatoare are efect ca si lama?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ori cremă, ori lamă este același lucru. Firul de păr este îndepărtat de la nivelul pielii, nu smuls!
Epilatul cu ceară, aparat de epilat pe bază de pensete smulg firele de păr din rădăcină, acestea din urmă cresc în 3-4 săptămâni, mai rar și mai subțire.
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Lama taie firul de par de la suprafata pielii.Crema epilatoare, daca este buna, smulge firul de par din radacina.

| dodo1530 a răspuns:

Da, e acelasi lucru, dar dureaza mai mult. La lama pericolul e sa nu te tai.
Ambele fac acelasi rau.laughing

Sper ca te-am ajutathappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Lama taie firul de par doar de la suprafata pielii.
In schimb, crema epilatoare are rolul de a smulge firul de par direct de la radacina, acesta creste la loc mai greu, mai moale si mai fin.
Te pup!

| MonnicaM a răspuns:

Da,asa mi s-a spus la salonul la care merg.winking

| Kosaerik94 a răspuns:

Nu prea!