| Alexuta921 a întrebat:

Cu ce pot sa imi ingrijesc tenul zilnic mentionez ca am un ten cu puncte negre si este predispus la cosuri. Tenul meu este de tip gras si uleios.
Fetelor care este secretul vostru pentru un ten frumos?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Foloseste gelul acela albastru-verzui de la Bioderma. Mie pe ala mi l-a recomandat doctorul dermatolog si la fel ca si tine, am tenul gras.
Eventual poti folosi si ulei de cocos bio presat la rece.
Cauta ca toate produsele pe care le achitionezi sa fie destinate tenului gras, chiar si fondul de ten daca folosesti.

| Alexuta921 explică (pentru Adry05):

Folosesc si fon de ten iti dai seama. happy

| curioasa210 a răspuns:

Masca neagra am auzit ca elimina pinctele negre si cosurile. Gasesti tutoriale in lb.romana pentru a face masca neagra! Sper ca te-am ajutat!

| MariusMw a răspuns:

Incearca urmatoare masca mie mi-a reusit si am scapat de punctele negre si am un ten mai frumos si fin :
Amesteca un ou cu o lingurita bicarbonat de sodiu apoi stoarce o jumatate de lamaine si mesteca foarte bine, iti speli tenul cu spirt apoi o aplici direct pe ten si o ti in jur de 10-15 minute in maxim o saptamana vei vedea rezultatele