| Suez a întrebat:

Cum am scris si in intrebarea trecuta, saptamana trecuta mi s-au spart ochelarii de vedere accidental, si am inceput sa am simptome de greata, dureri de cap, etc. Acum as dori sa va intreb, daca o perioada mai lunga de timp nu imi permit sa imi fac alti ochelari, se poate agrava situatia? Se poate ajunge la ceva mai grav? Va multumesc pentru raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, ti se va agrava tulburarea de vedere. Cu ochii nu te joci!

| VORTEX a răspuns:

Da se agraveaza pentru ca iti fortezi ochii.nu e de joaca cu vederea.eu am rupt o rama din greseala si am fost nevoit sa-mi fac altii.sacrificiu pentru sanatate.