| Suez a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o mica problema, eu port ochelari de vedere de la 9 ani, acum am 14. Acum o saptamana accidental i-am spart, si nu am avut bani sa imi fac altii. De 2 3 zile incoace incept sa ma simt foarte rau, ameteli / greturi/ dureri de cap ingrozitare etc. E posibil ca aceste simptome sa fie din cauza ca nu am mai avut ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Categoric da. Iti fortezi ochii sa poti vedea si din cauza asta ai simptomele pe care le-ai descris. Nu ai alta posibilitate decat sa-ti repari ochelarii. Sanatate!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cel mai probabil aceste simptome se datoreaza lipsei de ochelari.

NOname
| NOname a răspuns:

In mod sigur. Trebuie sa-ti comanzi urgent o noua pereche de ochelari. Succes!

| affoh a răspuns:

Da. Mai mult ca sigur.

| FataLuiValter a răspuns:

Da. Cu siguranta deoarece ochii erau obisnuiti cu ochelarii pe care acum nu ii mai ai!winking