| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa scap de niste negi mari de pe maini?
Am incercat o groaza de solutii si nimic nu a mers

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Vine primavara, incep sa creasca buruieni si rostopasca. Cauta pe net sa vezi cum arata, culege rostopasca si cand o rupi curge din ea un lichid galben. Cel mai bun tratament pentru negi. Ungi fiecare neg cu acel lichid de 2-3 ori pe zi, intr-o saptamana scapi de toti negii.
Sanatate!

| untu a răspuns:

Aplica cateva picaturi de FormuClear! Vezi la http://www.telestarshop.ro/......piele.html

| horansgang a răspuns:

Du-te la farmacie

| anonim_4396 explică (pentru horansgang):

Pai ce n-ai inteles din faza ca am incercat o groaza de solutii? De unde le-am luat? Din pamant?

| Andreeaaadc a răspuns:

De ce nu mergi la un dermatolog?

| anonim_4396 explică (pentru Andreeaaadc):

E criza

| Andreeaaadc a răspuns (pentru anonim_4396):

N ai gasit nicio solutie pe internet?

| anonim_4396 explică (pentru Andreeaaadc):

Pai nu am cal ca sa-i iau parul de pe coada ca sa-l pun pe neg

| Andreeaaadc a răspuns (pentru anonim_4396):

Mor. ce e asta laughing))) umbli de acum cu o foarfeca la tine si cand mai vezi o caruta te arunci asupra calului si ii tai

| anonim_4396 explică (pentru Andreeaaadc):

Era o metoda de genul
Nu mai trece nimeni cu caii pe strada iarna

| Andreeaaadc a răspuns (pentru anonim_4396):

In cartieru meu da. trebuie sa mai fie si alte metode...

| anonim_4396 explică (pentru Andreeaaadc):

Aia cu rostopasca
Dar e iarna acum

| Zeenya a răspuns:

Heii
Foloseste zeama de la rostopasca cand este verde sau tinctura de tuia -> http://www.remediu.ro/......1648a.html -< aici mai multe detalii. ^

| anonim_4396 explică (pentru Zeenya):

Pai e dracu' iarna
Ce rostopasca gasesc acum? A mai si nins

| Zeenya a răspuns (pentru anonim_4396):

Da fie ti-am zis pentru viitor. Crede-ma stiu si eu vremea. Apoi ti-am zis tinctura de tuia dacă nici asta nu găsești... alege oasele bunicii big grin poate cine stie te alegi cu altceva

| bebe20 a răspuns:

Buna seara. sunt negi nu-i asa? am avut si eu cand eram mai mica, am pus mana pe o broasca big grin uite ce poti face sa nu-i mai ai. daca stai la tara sau ai pr la tara. trebuie sa gasesti niste oase putrezite si dai cu osul respectiv pe negi si ai sa vezi ca o sa-ti dispara. Succes!

| anonim_4396 explică (pentru bebe20):

Ma duc acum la mormantul bunicii ca sa caut oase
Mersi de sfat