| Charm a întrebat:

Cum este ciclul menstrual peste sarcina? Azi se face o săptămână de la contactul sexual si ieri am făcut un test de sarcina insa mi-a ieșit negativ. Azi dimineața m-am trezit cu pete de sânge pe lenjerie si nu stiu daca este acea sângerare legata de sarcina sau ciclul(este neregulat). Am avut ceva dureri de cap, pofta de mâncare ceva mai ridicata decât de obicei. Sânii nu sunt umflați, nu ma dor. Aveam senzații ușoare ușoare de greata. Sunt destul de agitată, e ceva nou pentru mine si nu înțeleg ce se întâmpla. Si momentan nu pot merge la un doctor din lipsa de bani si de cunoaștere a orașului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca testul a iesit negativ si ai si sangerari sansele sunt foarte mici de a fi insarcinata si chiar imposibile.De obicei ciclu peste sarcina este dar rar iar simptomele de sarcina sunt greturi, ameteli, pofte ciudate si intense, sani umflati mameloane mai inchise la culoare si ciclul menstrual nu vine, mergi des la baie...Mai fa un test si daca este negativ poti s stai linistita.

| Charm explică (pentru Freya1):

Merg destul de des la baie, iar greturi foarte foarte slabe. O sa repet testul peste o săptămână sau două, cum este indicat sa fie făcut. Treaba este ca eu si logodnicul meu ne dorim aceasta sarcină.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Charm):

Aww, cineva care isi doreste. happy
Succes!

| Charm explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult^^

| Freya1 a răspuns (pentru Charm):

Atunci bafta si poti sa mai incerci.Insarcinata nu cred ca esti.Consulta un medic si vezi cand ar fi oportun si un pont bun e ca atunci cand aveti contact intim sa va terminati cam in acelasi timp ca sansele sunt mai mari