| cotelin a întrebat:

Cum fac sa-mi scot un dinte fara sa ma doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mergi la stomatolog şi îţi face anestezie, apoi îţi extrage dintele problemă happy

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Singur nu poti, dar poti apela la ajutorul unui stomatolog.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergand la dentist. Dentistii buni (a se citi scumpi) iti fac anestezie cu gel sau spray inainte de intepatura pentru anestezia injectata.

| cristimihailov a răspuns:

Dentisul si anestezia.
Verifica sa nu ai vreo alergie la anestezic.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Anestezie.

| Kirito21 a răspuns:

Pai este simplu mergi la un medic stomatolog. Iti da intai cu un spray(sa iti amorteasca gingia ca sa nu simti injectia) iti injecteaza apoi anestezicul si iti scoate dintele fara sa simti niciun pic de durere.

| AlupeiLarisaAndreeaDF a răspuns:

La stomatolog happy. Eu mi-am scos 2 premolari (care nu erau de lapte ) si nu m-a durut absolut deloc. Vei simti o mica intepatura cand iti face anestzia, apoi vei avea o senzatie mai ciudata cat timp ti-l scoate (pe mine sincer ma gadila ). Cand v-a disparea efectul anesteziei vei simti o usoara durere (suportabila).