| Innovation a întrebat:

Cum imi scot un dinte de lapte care se misca fara sa ma doara chiar rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
24 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Ce intrebari ciudate,oricum.
Aoleu!laughingNu il forta, il poti misca cate putin in fiecare zi,iar cand e gata gata sa cada, strange intre dinti o vata cu putin spirt (alcool daca vrei ) apoi,misca-l si misca-l si misca-l.
In niciun caz cu ata.-_- Nu suntem in desene animate, ar cam durea, si te-ai putea rani la gingii!

Oricum, nu te grabi, va iesi cand e pregatit!laughing (Um, cum a sunat asta...)

That's all! ^^

| Patry908 a răspuns:

laughing) ce problema...sa stii ca nu rad din rautate...hai ca nu doare asa tare! ti-l scoti rapid cu un servetel si gata. Nu-i un capat de lume happy

| Innovation explică (pentru Patry908):

Din cate observi eu nu am spus ca e vreo problema mare, dar trebuie sa mi-l scot ca o sa creasca celalalt pe langa, si cel care trebuie sa il scot are o radacina mai adanca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa cada de la sine. Doar nu vrei sa scoti toata dantura acum pentru un singur dinte...

| OhGodWhy a răspuns:

Enerveaza pe cineva suficient de mult incat sa-ti traga un pumn si se rezolva! tongue

| StefaniaM a răspuns:

1.Porneste Tv-ul
2.Du-te pe Acasa Tivi
3. Uita-te la "Rosa Diamante"
4.Smulge-ti dintele cand vine momentul dramatic(n-o sa simti nimic, iti garantez)
5.Du-te la Wc.laughing

| Leatherleader a răspuns:

Du-te la dentist.

| xXAlphaXx a răspuns:

Ia guma de mestecatwinking

| xXAlphaXx a răspuns (pentru xXAlphaXx):

La mine a functionat de fiecare datawinking

| KrEaThYvE a răspuns:

Lasa-l sa daca el... daca il fortezi poti sa te accidentezi, chestia cu dusu la dentist nu are rost sa mai dai bani pentru un dinte...

| RELIABLE a răspuns:

Salut clatinal cu mana cateva zile incetul cu incetul pana iese, Asa am facut si eu. Succes.

| AnyAnA99 a răspuns:

Daca te duci la dentist o sa iti dea cu un anestezic si nu o sa simti nimic

| 93Silviu93 a răspuns:

Nu il forta...asteapta si o sa cada cand o sa mananci sau cand nu te astepti

| xSkyLiNn3r a răspuns (pentru 93Silviu93):

Mie mi-a ramas dintele in mar, a durut mult ca s-a infipt dintele in mar si trebuia sa mananc marul pana la tine laughing

| Kittler a răspuns:

Leaga-l cu o ata groasa si roaga pe cineva sa smulga brusc de el.N-o sa te doara absolut deloc, asa mi-am sos toti dintii eu.

| Gabilicu a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci la un dentist sau cea mai simpla variata de a scapa de aceasta problema este sa iti legi dintele cu o sfoara mica pentru casut si sa tragi foarte rapid de aceasta(Nu va durea). Succes!

| xSkyLiNn3r a răspuns (pentru Gabilicu):

Nu ma nu doare, eu eram sa ii dau un pumn in gura lu' varmiu cand a tras de ata laughing

| ionutbossdeboss a răspuns:

Cu ajutorul mamei tale sau cineva apropiat sa te legi cu o sforiica de dinte si apoi de clanta unei usi si pui pe cineva sa traga usa si dintele iese instantaneu fara dureri. Eu am incercat si e foarte buna metoda!

| xSkyLiNn3r a răspuns (pentru ionutbossdeboss):

La mine era sa cada clanta laughing

| Srh_Marius_1997 a răspuns:

Ata?

| Srh_Marius_1997 a răspuns:

Ata

| Popescu_Iuliana_Raluca_1984 a răspuns:

O să iasă el singur mișcându-l putin cate putin!

| xSkyLiNn3r a răspuns (pentru Popescu_Iuliana_Raluca_1984):

Nu-i mai bine daca imi dau singur cu pumnul in gura la dinte? cade acel dinte dar o sa cada si alti dinti laughing