| madboy8 a întrebat:

Cum ma pot ingrasa, macar 5, 6 kg deoarece am 1.77 m si doar 60 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crisa a răspuns:

Daca esti tip ectomorf, va fi al dracu de greu sa te ingrasi. Daca vei pune 0, 5-1 kg pe tine intr-o luna, sa zici mersi!;)
Trebuie sa ai 3 mese principale, daca se poate la ore fixe, plus 2 gustari. Fara grasimi in exces, totul sa fie cat mai "normal", cat mai sanatos. Incepe sa bei cate un pahar de lapte in fiecare seara. Cumpara-ti proteine-praf de pe site-uri de gen ( http://suplimente-online.ro/index.php/cPath/30 ), vezi ce ti se potriveste (in facut de necesitati+finante), si respecti indicatiile.
Si incepi o dieta ca la carte. Mese sanatoase+suplimente+sport = rezultate sigure. Ca sport, iti trebuie exercitii de forta. Daca ai gantere (de 1-2 kg) acasa, e perfect. Daca nu, poti folosi si sticle de apa. Exercitii gasesti pe net, nu-i greu. Important este sa ai vointa.
Primul kilogram il vei castiga usor, restul. mai lent, dar sigur. A, renunta la sucurile acidulate. Incearca sa bei cel putin 1 l de apa pe zi.
Bafta! :)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mananci 3 mese pe zi + inca 3 gustari consistente; in special paste, oua, branza, nuci, seminte, cereale, poti lua si vitamine si nu manca junkfood sau dulciuri multe; trebuie sa te ingrasi sanatos; si fa sport pentru ati mari masa musculara- asa eviti celulita si vei arat si bine happy
eu deja am pornit acest "regim" si da rezultate