| ioneldan a întrebat:

de cam un an ma obsedeaza inaltimea deoarece eu nu prea am mai crescut. azi mam masurat la sala de sport la perete unde avea niste liniute profu(incaltat mam masurat si aveam 1.77) si a zis ca am 1.75 descult scazand talpa. chestia este ca la inceputul lui noiembrie aveam 1.74 si eu in 7 luni am crescut doar 1 cm fata de anul trecut cand am crescut 4 -5 cm. oare mi s-a finalizat cresterea? mai am sanse sa cresc macar pana la 1.77 -1.78 daca am crescut doar 1 cm in 7 luni? tata are 1.80 m mama 1.62 m.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce vârstă ai?
Mergi pe practicarea înotului, te ajută să câștigi centimetri.
Pa, pa.

| ioneldan explică (pentru Legiuitoarea):

Implinesc 16 in decembrie. ce crezi mai am sanse sa apuc 1.77-1.78?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru ioneldan):

Bună.
Băieții cresc până la 21 de ani!
Pa, pa.

| andrei1237 a răspuns:

Buna.
Mergi pe practicarea inotului, te va ajuta foarte mult.
Pa, pa!

| SoulEater44 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca situatia inaltimii nu ar trebui sa te preocupe deloc! In primul rand, nu inaltimea conteaza, ci comportamentul in viata. Si mai apoi mda, cred ca ai putea ajunge la 1.78 dar numai daca te ti ca lumea de sport de exemplu fotbal sau, mai bine, handbal! Eu am reusit sa cresc putin jucand handbal, dar in fine, tot mica sunt. Cred ca se trage de la genele mamei si ale bunicii.
In concluzie nu te stresa! Totusi sportul nu a omorat pe nimeni si poate te va ajuta in aceasta,, fobie,,winking

| ioneldan explică:

Ma scuzati de greselile de scriere dar am scris in graba ca trebuie sa plec.