| anonim_4396 a întrebat:

Cum ma pot lasa de fumat? Nu am vointa necesara. Ce medicamente imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Schimba-ti radical programul zilnic.Pe scurt noi asa am facut:
-cafea dimineata---------nu am mai baut cafea vreo3 luni
-nu luam micul dejun ------------mancam in fiecare dimineata
- pauza de tigara -----------------activitate continua
-seara televizor--------------------seara plimbare
-vizite la prieteni-----------o perioada doar la cei nefumatori
-banii cu care cumparam tigari-------cumparam fructe
E greu si fff greu primele 2 saptamini dar daca scapi de ele renrenasti si redescoperi viata si crede-ma nu spun lucruri marete doar realitatea.BAFTA!

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vointa este necesara. In rest toate produsele - care te ajuta sunt inutile

Bula
| Bula a răspuns:

Raspunsul lui Rroxi cunoastem de mult, din pacate.
La 1-2 pachete pe zi sau peste nu prea da rezultate!
Problema de baza este identica cu: "de ce fumezi atat?" si fenomenele secundare al detoxifierii (durerile de cap insuportabile etc)

| RamonaMn a răspuns:

Vointa eu cred ca ai din moment ce ai pus o intrebare prin care intrebi ce medicamnte ar functiona happy.

Succes!

| andreiolariu a răspuns:

Cea mai buna metoda este autoconvingerea. Daca nu ai vointa poti sa incerci cate metode vrei ca nu vei reusi.
Totul porneste din interiorul tau. La inceput e mai greu... dar daca vrei cu adevarat vei reusi. Bafta.