| florin1979 a întrebat:

Vreau sa ma las de fumat. big grin vreau niste sfaturi dar fara porcarii de tip vointa sau pshiholog. ceva medicamente injectii etc. astept sfaturi mai ales de la cei care s-au lasat de fumat prin astfel de metode, exclus pshihologi si vointa. oh go on

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Florinhappy
Stiu ca e greu sa te lasi de acest obicei pentru ca si fiul meu se chinuie sa il lase, a observat ca de cate ori fumeaza, ii este rau, a fost o perioada cand a lasat tigara, dar anturajul si lipsa ambitiei a facut sa practice iar acest "sport"...eu ca mama, am fost si sunt alaturi de el si ii explic ca nu e benefic organismului sa ii dai ceia ce organismul respinge.a fost bolnav vreo saptamana si eu i-am zis asa.
Daca tu tii la viata si sanatatea ta, te vei lasa de fumat (pentru ca si el a zis ca ii e rau de cate ori fumeaza) daca nu tii la viata ta. faci ce vrei, astazi are 4 zile de cand nu mai fumeaza si a zis ca nu ii mai trebuie...acum sa vedem si cat va fi adevar, cat pacaleala..deci cred ca si tie iti este benefic acest "mesaj"
cu vointa si incredere in tine, sper sa treci cu bine si sa te lasi de acest "sport"
O zi minunata sa aihappy

| florin1979 explică:

Dar pe situl asta nu exista nefumatori? straight facecare au fumat mai demult?

| dracu14 a răspuns:

Spui nu si gata

| Sebastian9801 a răspuns:

Sincer, te sfatuiesc sa incepi sa iti pui increderea in Dumnezeu, roaga-te mult la el si de asemenea poti incepe un studiu al bibliei.