| anonim_4396 a întrebat:

Cum naiba sa nu mai transpir la subrat? pare ciudat dar eu transpir la frig si la caldura ma simt bine crying. nu asta ar fi problema, problema este ca transpir la scoala si cand plec de acasa plec curata, spalata, data cu deodorant dar cand ajung peste 3ore, e jale si mai si se vede ajutati-ma va rog cu un sfat ceva sunt disperata numai la asta ma gandesc, sunt stresata si nu stiu ce sa mai fac. credeti ca daca o sa iau niste anticonceptionale o sa mi se regleze glandele sebacee? am probleme pentru ca nu imi vine nici regulat. se pot lua fara sa fie prescrise de la medic? nu am cine sa merg si ma gandeam ca mi-ar spune farmacista cum sa le iau, mama nu ma intelege si colegii rad ca transpir si mai sunt si fata.un sfat ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Toata lumea traspira la subrat, ar fi anormal sa nu traspiri, in afara de un deodorant mai bun nu ai ce face, eu folosesc deodorant gel de ani de zile si chiar nu se simte miros urat toata ziua, nu prea am incredere in deodorantele lichide tip spray

| Aiden a răspuns:

Poate deodorantul nu este foarte puternic. Dacă ai folosi un stick/ spray Nivea sau Dove nu cred că ai mai transpira. Eu folosesc Dove pure (stick) şi funcţionează bine. Sau mergi la farmacie şi întreba. De obicei au orice pentru orice. De la chestii anti-acneice până la dopuri de urechi şi apă de gura... poate găseşti ceva. happy

| cosminfmicu a răspuns:

Da... cred ca ai o problema medicala cu glandele sudoripale... du-te la medic, el stie mai bine, funda? =)