| Ana_4607 a întrebat:

Cum pot sa imi indrept un dinte fara aparat dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Daca chiar vrei sa nu se vada aparatul, exista un fel care nu este vizibil, iar cum tu ai doar un dinte de indreptat nu iti va pune pe toti dintii. Dar oricum, daca vrei sa fi frumoasa trebuie sa faci un efort.

| xl0llip0px a răspuns:

Altfel nu poti... daca vrei sa nu te vada altii cu aparatul dentar poti folosi un fel de sirmulite pe care sa le porti doar noaptea.siatunci cind stai acasa si nu te vede nimeni tongue...asa facea o prietena deamea.acum are zimbet frumos D:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 3 variante:
1) aparat dentar
2) slefuire si fatetare-mai scump
3) extractie si implant-foarte scump

| geo_2577 a răspuns:

Cel mai bine e sal scotiwinking funda plse.

| Ana_4607 explică:

Nu e vorba ca nu vreau sa port aparat, doar ca e un singur dinte. si ei bine... din cate am auzit ( daca am auzit bine)un aparat dentar nu`i chiar 1 leu.happy