| anonim_4396 a întrebat:

am un dinte mai exact un "colt" care a crescut mai in spate, ma deranjeazasad cum as putea sa-l indrept? fara aparat dentar se poate?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabryel98 a răspuns:

Am avut si eu asemenea probleme! Sunt doar 2 solutii:1.Il scoti sau 2.Iti pui aparat ortodont(dentar)

2 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Intreaba un dentist, dar nu cred ca ai putea sa-l indrepti fara un aparat dentar...

| Vero1996 a răspuns:

Ah am avut si eu cand eram mica o problema asemanatoare. Mi-au crescut doi dinti de os in spatele unora de lapte si cand mi-a scos dintii aia doi, surpriza, aveau o dita mai radacina [dintii de lapte nu au radacini de obicei dar eu am avut ghinion sa zic asa] si nici anestezie nu putea sa imi faca pentru ca aveam 7 ani si nu voiam sa am probleme cu inima mai tarziu. Ma rog dupa ce mi i-a scos doctoru mi-a spus sa imping cu limba de ei pana ajung unde trebuie. Desigur a durat ceva dar pana la urma s-a rezolvat. Daca vrei ai putea incerca.