| Mar a întrebat:

Am un dinte stramb si as vrea sa il indrept. O alta cale in afara de aparat dentar exista? nu prea mi-as dori sa stau 30 de min sa imi curati aparatul(eu sunt mai pe fuga)sau alte chestii...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu n-am auzit de alta cale. Si apoi curatarea unui aparat nu-ti ia mai mult de 5 minute, asa ca du-te la stomatolog cat mai repede, cu cat astepti mai mult cu atat situatia se va inrautati si o sa trebuiasca sa porti mai mult aparatul. Sanatate!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai aparatul dentar poate face acea corecție.
De ce ești leneșă? De ce ești pe grabă, arde undeva? Învață să îți faci un program zilnic cu ceea ce trebuie să faci în ziua respectivă!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| meioana a răspuns:

Stiu eudevil
iei un patentlaughing prinzi dintele si il indreptilaughing

| xibalba a răspuns:

30 de min sa iti cureti aparatul? n`am auzit de asa ceva laughing da bani mai multi si iti pui aparat fix si gata. nu mai ai ce sa cureti.

| raluca0306 a răspuns:

Pati til scoti.big grin si iti pui unul de portelan.decat sa porti aparat dentar si apoi sa ti se strice si sa iti cada mai bine unul din portelan si arata si mai binewinking

| virginia_9154 a răspuns:

Un aparat dentar mobil, cred ca ar ajuta.

| Brunette_5355 a răspuns:

Poti sa-ti pui un aparat mobil. sa-l porti doar noaptea. eu am avut acum 2 ani si chiar m-a ajutat pana la un punct [ in sensu` ca la un moment dat nu l-am mai purtat laughing ]. acum depinde si cat de mare e corectia tongue