| danin9 a întrebat:

Cum pot sa-mi reduc durata de viata? adica in loc sa traiesc 60-70 de ani sa sa traiesc 30-40 ( nu are rost sa traiesti cand esti batran: te dor oasele, te trage curentul etc)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
23 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Nu incerca sa faci asta... poti alege sa te sinucizi cand ai chef si asa cum crezi si tu sunt de parere ca nu merita sa mori inainte de 40 dar nici abia sa te tarai la 70, totusi daca faci sport o sa fii destul de mobil si la 70-80 vezi jack alalne sau tatal playboywinking mai bine incearca sa gasesti metode de a deveni bogat asta o sa merite efortul

| DimLight a răspuns:

Devin-o alcoolic, faci ciroza pe la 40 si te-ai scos laughing

| doctorandus a răspuns:

Sunt batrani care joaca tenis la 70 de ani.

| CautNume a răspuns:

Stii ca daca vei face toate lucrurile nesantoase, te voi imbolnavii ca batranii si tot cu dureri de oase si altele vei sfarsi, numai ca mai devreme.

| PedoBarbie a răspuns:

Eşi nebun. Cum poţi să îţi doreşti să mori de tânăr?

| danin9 explică (pentru PedoBarbie):

Simplu: nu-mi place viata, poate ca tu o duci bine si nu intelegi

| Anonymous1247 a răspuns (pentru danin9):

Luptă ca să trăiești bine ca și mine! Eu am tot ce am și sunt fericit tongue. Soarta e de vină tongue

| danin9 explică (pentru Anonymous1247):

Mai putin exprimarea laughing))

du-te cumpara o carte si invata

| Anonymous1247 a răspuns (pentru danin9):

„Eu am tot ce am", mda, am greșit fiindcă m-am grăbit, dar sunt prea fericit și voi avea și un job fainwinking

| Anonymous1247 a răspuns (pentru danin9):

Aaaa și eu sunt number 1 în clasă la Lb. Română. Am încheiat cu 10. Greșeala mea a fost creată din cauza grabei, nicidecum a gramaticii!

| danin9 explică (pentru Anonymous1247):

Cum zici tu bro big grin, tine-o tot asa

| Mihaela1964 a răspuns:

Crezi ca vei vrea sa mori daca ai copiii de 12-15 ani? Asa gandesti acum, dar peste 10 ani lucrurile se vor schimba.

| LolaLollita a răspuns:

Deci... Daca iti faci griji pentru batranete din cauza durerilor, bolilor, etc., atunci poti face ceva inca de pe acum. Adopta un stil de viata sanatos si mentine-l toata viata. Daca te hranesti corespunzator si iti alimentezi corpul cu tot ceea ce are nevoie zilnic (vitamine, minerale, proteine, fibre, grasimi esentiale, apa) atunci vei imbatrani mult mai sanatos si te vei simti mai bine, avand pe interior o varsta mult mai mica decat cea din buletin.

| SimonaCristina a răspuns:

Daca vrei sa mori, asculta manele laughing Chiar functioneaza.

| dracu14 a răspuns:

Cea mai buna metoda, bei coca cola/pepsi, cate 2, 5 l pe zi,iti afecteaza sistemul nervos, iti distruge ficatul, provoaca ulcer si multe altele...
esenta de cola care este produsa chimic se cara cu ADR(transport marfuri periculoase), daca mai si fumezi si mai bagi si alcool, la 40 de ani faci un cancer si mori.bafta si moarte rapida...

| Karlitta a răspuns:

Traieste nesanatos. Fumeaza drogheazate...Sau la varsta dorita arunca-te in fata trenului big grin.

| danin9 explică (pentru Karlitta):

N-am curas s-a ma arunc in fata trenului laughing

cu drogurile e prea complicat, dar sa fumez e o idee...

alte metode?

| Anonymous1247 a răspuns (pentru danin9):

Tu ești țăran? De ce vrei să mori?! Eu aș vrea să ajung la 100 de aniwinking. Idei: Bea în fiecare zi cola, 0, 5 ml otravă săptămânalwinking, taieți alunițele.

| Anonymous1247 a răspuns:

Bea otravăwinking

| Trrranquila a răspuns:

Sinucide-te la vârsta de 30-40 de ani și ai rezolvat.

| EuCosti a răspuns:

Fai si tu o cerere la dumnezeu sa vina dracu sa te ia mai devreme dar o sa te puna pe lista de asteptare si eu am facut bafta laughing

| rumble123 a răspuns:

Alcool,fumat jointuri, mancare nesanatoasa gen fast food, cola in loc de apa permanent, dormi mai putin noaptea (incearca sa te trezesti noaptea din somn cu ajutoru la tel si sa bagi o fifa sau un cs+ un joint si o cola ceva...) laughing), poti incerca si droguri usoare nu chiar injectabile. altceva habar n-am "bafta" laughing