| Auten a întrebat:

Mai merita sa mai trăiești dacă ești un bătrân de 30 de ani și nu ai făcut nimic în viața până acum?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Batran la 30 de ani laughing? Glumesti? laughing Cand vei ajunge la 50-60 esti mumie, nu!? Tocmai ca viata incepe taman atunci 30-40 de ani, varste infloritoare. Este o vorba, la cate esecuri in viata, este o palma de la Dumnezeu, acestea ar trebui sa te intareasca si sa te ridici de fiecare data. Este incercarea vietii la cat de puternic esti.
Si noi am trecut prin multe, desi nu o sa ne luam viata ca nu ne-a mers ceva sau multele altele!? Mi se pare o gandire egoista! Daca nu ai reusit in x si y, fa altceva, studiaza, ceva ce iti place si ceea ce scoti profit.

| doctorandus a răspuns:

Daca mori, mori ca prostu'. Daca nu mori, poti apuca situatii mai bune, in care nu-ti mai plangi de mila.

| CostinAlamariu a răspuns:

Traiesti atat cat vrea Dumnezeu sa traiesti.
Si sa te bucuri ca inca traiesti fiindca ai timp de o schimbare a mentalitatii tale

| oglindasultanului a răspuns:

Ai facut totusi ceva si nu ti-a mers, tocmai acum ai ajuns aici unde n-ai vrut sa te afli.

| SingleForOne a răspuns:

Superiorul meu a făcut facultatea de marketing pe la 30 de ani, singur, fără prieteni, și a regretat că nu a început mai devreme, dar a învățat multe lucruri despre inițiativă și curaj. Acum are în jur de 45 de ani, și este agent de vânzări de succes, financiar stă super, toată lumea are nevoie de el. Este doar un exemplu din viața reală.