| secretlove2014 a întrebat:

Cum pot sa scap de durerile de ovare? de fapt unul ma doare mai tare, am fost la medicul ginecolog si mi a spus ca am ovare polichistice, mi a dat ARTIZIA si sa merg la control dupa 3 luni,dar pe mine nu m au lasat deloc durerile si ele au inceput de cand mi-a venit ciclu si nu ma lasa nici acum dupa ce s a treminat
, am intrebat ca poate am anexita si a zis ca nu am pentru ca in timpul ecografie intravaginale nu m a durut, ce sa fac sa mi treaca? ce mi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poti lua un antiinflamator, antialgic sau antispastic cateva zile si ar fi bine sa mergi sa te revada medicul tau.
http://www.i-medic.ro/......olichistic

| secretlove2014 explică (pentru doctoressa):

O sa merg la medic de abia luna viitoare am programare, si o sa incerc si niste medicamente pentru dureri, nu ma doare incontinuu dar asta e, multumesc!

| doinitza12 a răspuns:

Fa bai cu sare de mare sau soda de mincare.

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca aveai anexita cu siguranta medicul si-ar fi dat seama de asta.
Sau poate este unul incompetent ca multi altii de altfel.
In mod cert nu este normala acea durere pe care o ai.
Te sfatuiesc sa te duci si la un alt medic ginecolog, nu strica si o a doua parere.
Multa sanatate!

| secretlove2014 explică (pentru Hαppiηеss):

Prima data m am dus la un medic care mi a spus ca am anexita,mi a dat tratament l am luat dar fara nici un efect,toti medicul ala nu mi a facut ecograf,dezamagita am mers la altul care mi a facut un ecograf transvaginal si mi a spus ca nu am anexita ci mai multe chisturi pe amble ovare si de aia nu mi a trecut cand primul medic mi a dat tratament chisturile nu se trataeaza cu antibiotice, dar primul nu si dat seama cand m a controlat cu mana, acum mai astept sa vad, ele nu ma dor incontinuu sau foarte tare dar ma deranjeaza am luat aceste tratament hormonal si astept sa vedem daca se amelioreaza durerile, am de abia 5 zile de cand iau

| secretlove2014 explică (pentru secretlove2014):

Chiar am vazut si eu chisturile foarte clar si el mi a spus ca atunci cand imi atingea ovarele nu ma dureaua, si ca nu am anexita nici decum ci ma dor din cauza chisturilor(chiar daca ele sunt mici)

| secretlove2014 explică (pentru Hαppiηеss):

Da l am sunat pe medic si durerile care le am se datoreaza pastilelor, ca eu nu folosisem niciodata si pana se obisnuieste organismul cu ele asa o sa ma doara, la fel si secretia pe care o am! si nu trebuie sa opresc tratamentul ca altfel chisturile nu se elimina

| acinorev a răspuns:

Sigur nu ai apa la genunchi? Sau o julitura pe care nu o vezi. Sau poate e umflat de la ceva, nu stiu...

| secretlove2014 explică (pentru acinorev):

Ce legatura au picioare(genunchi )cu ovarele? offff, n am nimic la genunchi si nici in alta parte decat la ovare

| acinorev a răspuns (pentru secretlove2014):

Imi pare rau, voiam probabil sa raspund la alta intrebare. Scuze si succes cu problemuta ta!winking

| secretlove2014 explică (pentru acinorev):

Nu e nimic, sa dea domnul sa rezolve toata lumea problemele de sanatate, mai mici sau mai mari! PASTE FERICIT!

| acinorev a răspuns (pentru secretlove2014):

Asa este!winking
Pste fericit tuturor!

| Perusul a răspuns:

Du-te si fa sex!

| secretlove2014 explică (pentru Perusul):

Asta o sa fac curand dupa postwinking

| MarinaPandap2001 a răspuns:

Poti lua ketonal forte. Funda?