| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa slabesc cel mai rapid? Imi puteti da o reteta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| unuzero a răspuns:

Cea mai rapida metoda este sa nu mananci o saptamana. sa bei doar apa. dar as vrea sa o intreb pe domnisoara "pupimik":
-spanacul il rumeg sau il gatesc?
-friptura implica sa fie prajita in ulei sau nu?
-un sfert de kil de sunca? care sunca, aceea facuta de bunicii nostri, slana aceea plina de grasime?!?! mi-e frica deja!
-zeama de fructe? - ce fel de fructe? exotice, de pe la noi, pot sa beau niste compot?
-cotletul il gatesc in vreun fel?

ps: si care e faza cu guma de mestecat daca o bag in gura. daca incep sa rod un creion trebuie sa las deoparte dieta?
pps: cafeaua este la kil sau la 10 ml + un cub de zahar ( ce diametru are cubul?)

| camelia_6263 a răspuns (pentru unuzero):

Mesaju asta sa nul mai dai niciodata...; sa nu mananci sa bei doar apa;. INCURAJEZI ANOREXIA

16 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci sport si sa tii o dieta.
Una din dietele care isi fac efectul vizibil si repede este dieta daneza. Dar trebuie sa te tii de ea cu exactitate. Daca ai omis sa mananci ceva... daca cumva ai bagat in gura o guma de mestecat, o gura de suc...sau orice altceva ce e in afara dietei...nu mai are rost sa o tii. Dieta e urmatoarea:
Ziua 1:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar
Pranz: 2 oua fierte tare + 400 gr de spanac + 1 rosie
Seara: 200 gr friptura vita + salata verde + ulei, lamaie (friptura)

Ziua 2:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar
Pranz: 250 gr sunca + 1 iaurt natural
Seara: 200 gr friptura vita + salata verde + ulei, lamaie (friptura)

Ziua 3:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar + 1 felie de paine prajita
Pranz: 2 oua fierte tare + 1 felie de sunca + salata verde
Seara: 1 telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct

Ziua 4:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar + 1 felie de paine prajita
Pranz: 200 ml zeama de fructe + 1 iaurt
Seara: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 gr fructe

Ziua 5:
Dimineata: 1 morcov mare ras + lamaie
Pranz: 200 gr peste cod fiert + lamaie
Seara: 200 gr friptura vita + unt + telina rasa

Ziua 6:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar + 1 felie de paine prajita
Pranz: 2 oua tari + morcov ras
Seara: 1/2 pui + salata verde cu ulei; lamaie

Ziua 7:
Dimineata: ceai gol
Pranz: apa chioara
Seara: cotlet de miel + mar

Saptamana urmatoare - regim identic dar cu 250 gr carne de vita in ziua a 6-a.

Regimul nu se repeta numai dupa 2 ani.

La foame se bea apa.
Daca ajuti si cu putin de sport... e perfect!
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mic dejun ( ora 8-9)

2 felioare de pine – 1) o felie sunca slaba
o felie de cas
2) br. Vaci degresata (telemea vaca, mozarela, urda)
o rosie, ardei
3) o conserva peste in suc propriu, lamiae
4) 2 oua fierte (1 data/saptamana.)
5) lapte 0, 1% cu cicoare

Pranz (13-14)

I. O salata –verde, de varza sau asortata
II. pui fara piele, vita, peste, curcan, : fiert, gratar, la cuptor cu garnitura de legume innabusite, sau orez, sau ceapa innabusita, sau ciuperci

Cina ( 19 )

1. mamaliga cu lapte
2. mamaliga cu br de vaci degresata si iaurt
3. paste (putine) cu sos de rosii simplu
4. salata cu max. 50 gr. sunca, sau branza, sau ton

Se poate lua intre mese o gustare: fructe sau iaurt degresat
Se poate bea apa in timpul mesei.
Se beau 2 l de apa plata (cu lamiae) pe zi.

succes asigurat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

revin cu o completare: pe linga regimul acesta, ca sa ai succes rapid, trebuie sa mergi pe jis zilnic, neaparat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la un nutritionist. o sa-ti faca o dieta personalizata si o sa-ti explice exact de ce ai nevoie ca sa slabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum pot sa slabesc mai rapid?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA VREAU SA SLABESC AM 14 SI 60 KG

KG

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Ajutaţimă să slăbesc am 14 ani 50kg si 1m31, săunetemi va rog frumos! mulţumesc!

| camelia_6263 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa faci un control la endocrinologie, la glanda tiroida, e unu din 90% din motive.iti vorbesc in cauza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As dori o reteta a care sa slabesc repede si mult
imi puteti aferi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna am 13 ani 45 de kg 1, 60 si vreau sa slabesc 5 kg intr-o luna va rog ajutati-ma toti spun ca mis slaba dar eu ma vad grasa ajutor plz dac aveti ceva sugestii ma gasiti pe topciov_ramona ajutor mersi pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu asculta de unuzero! ca o sa ajungi la boli f grave!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai dimineata (2 feli de paine cu ceai neindulcit sau fructe )

la pranz(o salata cu branza rasa pe deasupra ( branza nu foarte grasa ) sau simpla nu foarte mult ulei) peste carne de vita pui nu prajite in ulei)

si dupa ora 6 nu mai manca nimic sau daca vrei sa mananci mananca un mar

sucess...:X

crede-ma merge am incercat si eu :X

| camelia_6263 a răspuns:

EI chestia cu otetu sa nu o incercati niciodata.Econdamnare la moarte,iti arde stomacu,SPORT, SPORT SI IAR SPORT., si eu mananc ca o sparta da decateori mai ocazia fug si dupa un melc

| emotion a răspuns:

Un pahar de apa +2linguri de otet de 4%,,, exclude cit de des poti piinea dulciurile...sa nu depui calorii in organism.ar trebui si sa faci sport...cel putin sa te stradui.

| camelia_6263 a răspuns (pentru emotion):

Otetu baut pe stomacu gol duce la ulcer=moarte.gresesti
e mai buna o lamaie in loc de otet.nu crezi?