| bjanka a întrebat:

Cum pot sa tratez o durere de rinichi fara a merge la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yryna2 a răspuns:

Si mama mea are o problema cu rinichi si un doctor ia recomandat in timp ce are dureri sa faca o baie fierbinte amelioreaza durerea, dar sti cel mai bine ar fi sa mergi la medic nu e de glumawinking parerea mea

6 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Cu ceai de matase de porumb dar e nasol la gust sau cu ceai de codite de cirese (e mult mai gustos)

| Eva a răspuns:

No-Spa.
"Indicatii:

No-Spa 40 mg comprimate este un medicament antispastic.
Acest medicament se utilizeaza pentru tratamentul simptomatic al spasmului musculaturii netede:
- asociat bolilor cailor biliare - litiaza biliara, colangiolitiaza, colecistita, pericolecistita, colangita, papilita
- asociat bolilor tractului urinar - litiaza renala, litiaza ureterala, pielita, cistita si in spasmul sfincterelor vezicii urinare"

Totusi, ar fi bine sa mergi la medic.

| Himera a răspuns:

Eu de obicei imi pun o sticla cu apa fierbinte la spate si durerea se amelioreaza.

| benny a răspuns:

Ceai de matase de porumb sau pui sare incinsa pe locul care te doare

| Andrei8805 a răspuns:

Cel mai bine mergi la medic, el iti poate pune un diagnostic corect dupa o ecografie si o proba de urina. Mergi la medicul de familie sa iti dea o trimitere, iar cu ea mergi la doctor.

| AlecsOne a răspuns:

Cu Ceai Fares Pentru Fiere Si Rinichi happy Cel mai bun ...si tatal meu a avut o problema cu rinichi si i-a dat ceai FARES Pentru fiere si rinichiwinking dar nu pliculet... plante happy