| AtIr a întrebat:

Ma dor rinichii foarte rau,abia pot merge,dar ma doare si sub burta, zona pelviana.Mi-a intarziat ciclu 2 zile,de ce? Nu mai pot de durere de rinichi, sar ma doare si in fata zona ovarelor.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate e vorba de amenoree (secundară). Tocmai de aceea te doare, fiindcă întârzie (deși, nu era obligatoriu să doară, fiecare organism e diferit, iar cauzele multiple). Acum, tu știi dacă ești însărcinată, ori ai folosit contraceptive, ori ai fost stresată, ori te-ai așezat pe ceva rece etc
Ia-ți de la farmacie un Nurofen Forte, știu că ameliorează orice fel de durere, însă întreabă și farmacista.
Oricum, câteva comprimate de nurofen, întotdeauna e bine să le ai în casă, fiindcă nu știi niciodată când nu poți controla o durere. Ca acum... straight face

| Hieer a răspuns:

Buna.
Cred ca cel mai bun lucru este sa te duci la un doctor/ginecolog pentru o consultatie. Cred ca ai racit foarte tare si din cauza asta ai toate durerile astea.

Sper ca te-am ajutat!

| ALEXandra050 a răspuns:

Incerca si mergi la doctor si fa-ti un control. Crezi ca ai putea fi insarcinata? Sau ai avut contact sexual in ultimul timp?

| AtIr explică (pentru ALEXandra050):

Am avut, dar protejat