| oanabaloana a întrebat:

Am racit la rinichi, vreau sa stiu cum as putea sa ma tratez acasa?;(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Baie fierbinte la picioare cu apa cu sare. E bun pentru intregul organism cind esti racit. Incalzeste o perna si pune-o in dreptul rinichilor, si vei vedea ce rezultat surprinzator poate avea. Si nu uita sa maresti aportul de lichide. Bea ceaiuri, sucuri, tot ce poti. Inseamna mult pentru buna functionare a rinichilor, pentru ca, avind lichide, ei lucreaza mai usor, si se vor vindeca mai repede.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bea bere

| Lora a răspuns:

Acasa de una singura nu te poti trata pentru ca de la raceala poti sa ajungi la nisip la rinichi si-atunci e foarte dureros iti spun din proprie experienta, mergi la medicul de familie nu iti face nimic rau, nu te teme eventual te trimite sa faci o ecografie si iti va da pastilele necesare pentru tratarea racelii. O zi buna!

| Foxxi a răspuns:

Eu zic sa mergi mai bine la un medic care te poate ajuta mult mai mult decat noi, cei care iti raspundem:*.

| SunShine a răspuns:

Ceaiuri naturale sunt ceaiuri renale mai multe:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste si "proceseaza" :
Atentie!
Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consultatie/ medicala specializata. Sfaturile oferite de utilizatorii TPU sunt pur orientative si nu pot substitui consultul medical (la cabinet, spital ori la domiciliu, dupa caz) Prin urmare, trebuie sa apelezi la personal medical specializat, atat pentru diagnosticare cat si pentru tratament.