| georgianaanonim1 a întrebat:

Cum pot scapa de celulita?(picioare, burta)?
Creme ceva? Ce ati folosit voi? In cam cat timp trece?
Sau remedii naturiste? Daca ati folosit si si-a facut efectul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sport mult, eviți grăsimile, bei cât mai multă apă, dacă combini și cu lămâie și mai bine (fără zahăr), iar ca și tratament naturist, scrub cu zaț de cafea 1-2 ori pe săptămână
Există și multe creme pentru celulită, cea de la Clinique am auzit că ar fi bună dar nu pot zice din experiență

| georgianaanonim1 explică (pentru Adry05):

Ideea e ca nu vreau sa slabesc, ci sa scap de celulita. si am si putina burtica

| Adry05 a răspuns (pentru georgianaanonim1):

Da am zis eu ceva de slăbit? astea îs pentru celulită, tonifiere.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o crema din lume nu te scapa de celulita!
De celulita scapi doar prin exercitiu fizic intens, pentru ca celulita este formata din particule mici de grasime, infiltrate printre fibrele musculare.
Unicul remediu naturist si eficient, este sportul!

| Goete a răspuns:

Celulita trece?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult cardio, apa multă și lămâie in fiecare zi