| ღLiFeHaSMeAiNgღ a întrebat:

Cum pot scapa de cosurile care apar pe piept si pe spate sau chiar pe gat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste crema Ivatherm Akne-Syt.
SE gaseste in farmacie si costa 40-50 lei.
Cosurile se usuca foarte repede, daca te dai seara dimineata deja prind coaj. Trebuie sa te dai cu ea dimineata si seara. La mine un cos in piele s-a dus in 3 zile, m-am dat cu ea doar seara.

| ღLiFeHaSMeAiNgღ explică (pentru anonim_4396):

Ramane ceva urma sau scapi de ele cu totul...sau o folosesti permanent?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ღLiFeHaSMeAiNgღ):

Deci eu aveam cos in piele o frumusete care nici dupa 4 zile nu avea de gand sa se duca. Si in fiecare seara timp de 3 zile m-am dat cu crema. Si in a 3 a zi coaja a cazut. Trebuia sa ma dau si dimineata, poate trecea mai repede.
Si m-am mai dat inca vreo 2-3 zile ca sa se refaca pielea sa nu ramana semn. Si nu a ramas happy.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Am avut si eu problema ta cu cosurile si punctele negre pe gat, fata si corp.
Am reusit sa scap dupa ce un medic dermatolog foarte bun mi-a dat un tratament anti-ancee eficient.
Doctorul mi-a dat sa imi cumpar tratamentul anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation.
Cremele sunt pentru orice ten, deci nu trebuie sa iti faci probleme. Pe langa creme te mai sfatuiesc sa schimbi sapunul normal cu un sapun cu ulei pur de arbore de ceai.
La mine diferenta s-a vazut la cateva zile de utilizare a produselor, cosurile si punctele negre au inceput sa se usuce si apoi au disparut complet.
Iti recomand cu incredere produsele, daca inca ai probleme.
Un mare avantaj a cremelor cu 100% ulei pur de abore de ceai este ca nu au efecte secundare, asa cum au in general cosmeticele sau cremele de cosuri din farmacie.

| Marius7121 a răspuns:

Iti recomand crema Retin-A

| jovy a răspuns:

O idee ar fi sa te speli cu faina de porumb.curata super misto.

| ignatul a răspuns:

Vezi cu http://dermato-venerologie.ro/wordpress/archives/1891
daca nu vrei sau nu ai timp si."disponibilitate" sa mergi la dermatolog. Sora mea a scapat cu o crema cred ca era asta