| AlkalyneHD a întrebat:

Cum pot slabi daca am 12 ani si am 68 kg? Eu incerc sa mai fac sport prin casa motivanduma cat de cat dupa filmul never back down... Insa nu pot merge la vreo sala si nu prea am timp sa ies afara la alergat din cauza scolii. Ati putea sa imi dati niste sfaturi? Macar pentru exercitii de facut in casa. Cu alimentatia nu stau rau pentru ca am inceput sa nu prea mananc ziua si beau 2 l jumatate de apa in fiecare zi.
Cel mai bun raspuns funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| carla2010 a răspuns:

E o greseala sa nu mananci - tocmai, ca trebuie sa mananci putin si des. mai renunta la apa si adauga 2 cani de ceai verde pe zi, impreuna cu exercitiile pe care zici ca deja le faci

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

laughing esti amuzant... daca ai timp sa stai sa pui intrebari pe aici si sa stai sa te uiti la filme clar ai timp si de sala si alergat. Ce zici tu sunt doar scuze patetice!

| giony54 a răspuns:

Foarte rau ca nu mananci pentru ca asa nu vei slabi ci te vei inbolnavi.Ca sa slabesti este necesar sa mananci de 5 ori pe zi cate putin sa nu-ti fie foame niciodata,daca iti este foame o sa faci diabet in loc sa slabesti, si cauta sa mananci multe alimente crude,salate, legume, fructe, nuci, alune.Nu manca deloc fast food-uri,dulciuri,grasimi, mezeluri, carne, sare mai putina, alcool fara mai ales berea care ingrasa sigur. Exercitii in casa Zumba.

| AlkalyneHD explică (pentru giony54):

Am 12 ani... Ce treaba am cu alcool-ul? Sfaturile sunt destul de bune voi incerca sa tin cont de ele. Multumesc!

| mihaibrad a răspuns:

Nu ai precizat ce inaltime ai.
Oricum, "nu prea am timp sa ies afara la alergat" = 0.

| DVLisONFIRE a răspuns:

Abdomene, ture de teren.
2 ore pe zi!
poti face set 15 minute, pauza 5.