| Deliadelința a întrebat:

Cum poti sa te faci bine cand esti racit/a peste noapte?
Ce jocuri imi recomandati sa imi instalez ca sa ma joc cand ma plictisesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Sa te odihensti, sa mananci supe calde si multe fructe si legume. Asa o sa te faci bine cel mai repede.

| Deliadelința explică (pentru CuriousStuff):

Da,asta știu numai ca vreau un remediu care sa ma faca bine pana maine ca vreau sa plec la cumparaturi si nu pot din cauza raceli

| CuriousStuff a răspuns (pentru Deliadelința):

Nu exista remediu care sa te faca bine intr-o zi pentru nicio boala. Totul depinde de corpul tau si de sistemul tau imunitar, daca ai un sistem imunitar bun, te vindeci repede, daca nu, mai greu. Prin odihna si mancat de fructe/legume nu faci altceva decat sa-ti ajuti sistemul imunitar. Medicamentele, in mare parte fac tot cam acelasi lucru.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Ai febră? Dacă ai mănâncă pâine prajita cu ceai cald și stai îmbrăcat scurt, in tricou cu pantaloni scurți, acoperita cu o pătura subțire și cu o compfesa pe cap și pe picioare : oțet, apa rece, sport.

Dacă ești doar răcit, bea multe ceaiuri și ia medicamente și siropuri. Daca ție înfundat nasul ia niste picături. Poți să pui într-o oala apa fiartă și să pui în ia sare și să tragi aer de acolo.

Jocuri: Zig Zag, Minecraft, și cel mai tare e: Simple Curiozități, întrebări și răspunsuri, tic tac gloe, talking tom, subway surf, piano tiles, crossy road.

Aplicații neplictisoare: ask.Fm (răspunzi la Q&A ), Wattpad ( creezi cărți) și multe altele...

Sper că te-am ajutat, dacă ti-a fost de folos dă-mi funda