| Pustoaicaaaaaa a întrebat:

Cum sa fac sa scap de >burtica?:"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PriiNcess a răspuns:

Pai fa si tu mai mult sport...mananca mai sanatos.si gandeste-te inainte sa mananci: chiar ti-e foame sau mananci de pofta sau plictiseala? eu asa am facut.si am slabit muult... nu zic sa nu mananci.ci sa mananci mai puitn si mai sanatoswinking

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Multe abdomene, eliminarea din alimentație a grăsimilor, tocăturilor, dulciurilor, fast-food-urilor, etc.
Pa, pa.

| noktambul a răspuns:

Abtine-te de la mancare : portzii mai mici; mananca sanatos, fara prea multe grasimi si junkfood; mananca engros fructe si legume; fa miscare cel putin 1 h pe zi. Succes si ...sanatate maxima!

| yumeee a răspuns:

Sari coarda, e cel mai eficient. Să vezi ce febră te ia după câteva sute big grin

| Beatrice a răspuns:

Abdomene.

| DizzYuzzY a răspuns:

Faci multe exercitii!
si o dieta.
parerea meahappy

| Kat123456 a răspuns:

Nu este chiar asa de usor incearca sa faci 10 sau 5 abdomene in fiecare seara, nu trebuie sa elimini nimic din alimentatie dar poti sa manaci de multe ori pe zi dar sa nu te saturi niciodata adica sa mananci putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru partea superioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50. Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara in aceasta zona.
Pentru partea inferioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca si in cazul celuilalt exercitiu abdominal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa miscare, mananca legume fructe etc.Si daca ai role bicicleta etc. fa miscare sau sport cu ea/ele.

| andr33a020 a răspuns:

Sport.sport.si iar sport big grin