| littlegirrll a întrebat:

Cum sa scap de depresie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Apeleaza la ajutor specializat,cauta un cabinet psihologic la tine in oras si urmeaza cateva sedinte.
Daca,consideri ca un ai nevoie de acest ajutor si te descurci sa te tratezi singura,cauta pe internet si in librarii,carti de spre depresie si cum poti sa o combati,citeste despre pozitivism,despre atingerea obiectivelor,recunostinta, etc.
Cheie este sa devi iar fericita si motivata, pentru asta ai nevoie sa faci ceva ce sti ca iti poate reda fericirea; un hobby, o pasiune ascunsa, un obiectiv care pare greu de atins dar care sa te motiveze.Trebuie sa lupti,sa ai ambitie si perseverenta si sa un te demoralizezi daca la primele incercari ceva un-ti iese.
Bineinteles fi realista,nu lupta pentru un obiectiv irelevant,de genul"vreua sa fiu cu X sau Y",daca acesta persoana un Doreste mai mult de la tine, conformeaza-te, dragoste cu forta un se poate, dar asta un inseamna ca un exista o persoana care sa te faca fericita, trebuie sa fi pacienta.Succes.

| h3r a răspuns:

Ce depresie ai tu?